ТРАГЕДИЈА ВО РАДИШАНИ: Плакар падна врз едногодишно дете


Еднокрилен плакар паднал врз на возраст од една година. Несреќата се случила  околу 11,00 часот во Скопје на ул.„Радишанска“.

Детето се здобило со фрактура на черепот и внатрешно крварење, пренесено е во Ургентен центар – КАРИЛ и задржано на лекување.

kliniki- brza pomos urgenten

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1