Трагедија во семејството на Борис Тадиќ: Се самоубил неговиот зет


Маж со иницијали М.Р (65) наводно зет на поранешниот претседател на Србија Борис Тадиќ изврши самоубиство во центарот на Белград.

Неговото безживотно тело е пронајдено во понеделникот околу 13 часот во паркирано возило „Фијат 500“ во Белград.

Како што дознаваат српските медиуми тој си пукал во слепоочницата со пиштол кој бил во негова сопственост, а лекарите само ја констатирале неговата смрт.

Инаку тој бил зет за единствената сестра на поранешниот претседател Тадиќ, која е професионален психолог и била пет години постара од својот брат Тадиќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1