ТРАГЕДИЈА ВО СТУДЕНТСКИ ДОМ: Загинаа двајца студенти во пожар во Русија


Двајца студенти од Индија загинаа денеска при пожар во студенсткиот дом при Медицинскиот универзитет во рускиот град Смоленск, соопшти Министерството за вонредни состојби на Русија.pozar55

Причините за пожарот, кој избувнал рано изутринава на четвтиот кат од шесткатната зграда на студенскиот дом, засега не се познати.

Како што јави Танјуг, поради пожарот од зградата биле евакуирани околу 200 лица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1