Трагедија во Тетово: Познат доктор си го задавил синот, па се самоубил


Тешка семејна трагедија денеска попладнево се случи во Тетово, откако познат доктор кој поради здраствени причини порано заминал во пензија, со јаже си го задавил 27-годишниот син со нарушено ментално здравје, па после си пресудил на самиот себа, пренесува Курир

policiska-lentaПолицијата е на терен, а за подетални инсормации за тоа како дошло до инцидентот се најавуваат за денеска попладне или утре.

Според неофицијални извори на порталот Шкипмедиа, 55- годишниот лекар последните години тешко ја доживувал менталната состојба на својот син.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1