Трагедија: Воз прегази момче во Скопје


Синоќа се случила страшна железничка несреќа околу 22 часот и 45 минути во близина на Скопскиот Саем во која животот го изгуби младо момче, јавува Прес24.

vozzz500

Несреќата се случила кога возот кој сообраќа на релација Скопје-Белград, удрил во засега непознато машко лице на возраст од 20-30 години.

Момчето починало на лице место.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1