И по 5 месеци, нема обвинение за возачот што прегази дете кај Католичка црква


Јавното обвинителство се’ уште нема поднесено обвинение против возачот Џенис Мекиќ (20), кој пред пет месеци со возило џип марка „фолксваген туарег“, го прегази 16-годишниот Иван Белински, на пешачки премин на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов. Мекиќ се товари за тешко дело против безбедноста на учесниците во сообраќајот.katolickapregazen

Официјално, истрагата е завршена, траел увидот на одбраната во доказите, по што би требало да се донесе решение.

Исто така, нема конкретни информаии и за полседниот случај кога 19- годишна студентка од Крива Паланка, Фросина Цветкова, го изгуби животот, откако, на пешачки премин ја прегази 26-годишен скопјанец.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1