Трагедија: Загина ќерката на Никола Џомба


Ќерката на некогашниот финансиер на фудбалскиот клуб Хајдук, Никола Џомба, Марија Џомба, загина  на патиштата во Србија, пренесува српски Ало.

Таа го изгуби животот во тешка сообраќајка во која се повредени петмина.ssohororr

Според информациите Марија возела Тојота, кога од засега неутврдени причини, преминала на другата линија и директно се судрила со автобус полн со патници.

Четириесетгодишната Марија без свест и во критична состојба е пренесена во болница, каде по кратко време и подлегна на повредите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1