Требало да абортира но на ехо бебето се смеело и мафтало – одлучлила да го роди (Фото)


article-2262242-16EFBAFB000005DC-28_306x423

На британката Катја Роу и Шејн Џонсон им било соопштено дека нивното бебе има оштетувања на мозокот поради кои нема да може да оди и да зборува и ќе му биде потребна 24 часовна нега целиот живот, и советувале да абортира.

Додека и ја соопштувале ужасната вест таа го гледала бебето на 3Д ехо. Бебето се смееше, правеше балончиња и мафташе со рачињата, и покрај лошите прогнози мене не ми изгледаше различно од другите бебиња.

Моето дете заслужуваше да му се даде шанса да живее, тоа ми беше должност како мајка, изјавила кејт и одлучила да го роди бебето.

Но по раѓањето Лусијан имал компликации и починал по само 9 часа. Барем можев да го држам во прегратка, рекла Кејт која вели не зажалила што ја донела одлуката сепак да го донесе на свет своето бебе и да го гушне барем на кратко.

article-2262242-16EFBD18000005DC-354_634x427

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1