Трета светска почнува во четврток – Лазански прислушувал разговори на НАТО офицери


Мирослав Лазански, најпознатиот српски воен аналитичар и кандидат за министер за одбрана на Србија, соопштил шокантни информации.

– Третата светска војна ќе почне многу набрзо, попрецизно речено, во четврток, изјавил Лазански за руските медиуми.miroslav lazanski

Како што открил тој, неодамна во еден престижен хотел во Виена, налетал на високи претставници на НАТО пактот. Бил близу до нив и го слушнал целиот нивни разговор на неформалниот состанок, а во нивната дискусија, тие зборувале и за започнување на следните големи воени конфликти.

Лазански, на основа на ова епохално сознание, одлучил да напише краток допис со наслов “Третата светска војна почнува во четврток”, кој ќе го прати на адресите на сите светски леидери за на тој начин да ги предупреди за почетокот на војната, или барем нечии планови за неа.

За жал, вели дека не чул се, само клучниот фрагмент од разговорот.

– Третата светска војна ќе почне во четврток, според планот… знаете вие кога е тоа и како треба да се изведе, рекол НАТО генералот без да прецизира за кој четврток се работи.

– По мојот допис, сето тоа ќе биде одложено, или преместено за друг ден и датум, завршил Лазански.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1