Третата галија во Вардар ќе е хотел?


Хотел-ресторан ќе никне во Вардар, веднаш спроти Градскиот трговски центар.

brod-vardarТака ќе изгледа третата галија, која за разлика од претходните две, нема да биде само место за ручек, туку ќе нуди и хотелско сместување за туристите. Ќе се разликува и по тоа што нејзината метална кострукција ќе биде обложена со дрво, изјавиле од фирмата која ќе стопанисува со неа за Телма телевизија.

Нема рокови кога најдоцна треба да бидат завршени и трите галии. Најбавно оди изградбата на најголемата, која истовремено ќе биде и хотел и ресторан поради комплексноста на проектот, велат од истата фирма.

Телма

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1