Три големи трагедии во животот на Драган: Еве зошто актерот не славеше роденден


Три трагедии го одбележаа животот на Драган Николиќ. По смртта на постариот брат Мирослав, се повлекол во себе и тагувал. Актерот кој вчера почина во 72-та година од животот, по смртта на својот брат бил на работ на депресија, а со оглед на тоа дека починал на денот на неговиот роденден, Драган се одлучил никогаш повеќе да не си го прослави тој ден.dragan-nikolic-foto-beta-11032016-1457777371-862271th54y5y4-43819

Пред три години му почина и мајката со која бил многу поврзан во текот на животот.

Последен удар во неговиот живот било заминувањето на Бора Тодоровиќ со кој 4 децении од животот бил нераздвоен.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1