Три малолетни девојчиња исчезнаа во Скопје – едното 8 годинки


Вчера  околу 18 часот во полицијата на Бит Пазар, мајката И.Р.(1972) од Скопје, пријавила дека на 09.11.2012 година во 2 часот, од дома во непознат правец се оддалечила нејзината малолетна ќерка И.Л.(1997) од Скопје.

Социјален работник од „Дом 25-ти Мај”,  во 12 часот во полицијата во Чаир доставила писмена пријава дека , од домот во непознат правец се оддалечиле  две нивни штитенички, едната има 8 години, а другата 11 години.

Причините за оддалечувањето на трите  девојчиња не  се познати.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1