Трите Македонки кои ги урнаа табуата (фото)


Не постои жена која не е убава, туку има жени кои не знаат да ја покажат својата убавина.

Во денешно време може да се промени се, па и сопственото тело. Но, дали навистина е потребно такво нешто?port

Ако себеси се гледате како парче месо со плус или минус килограми, така ќе ве гледаат и другите. Најбитно е да се сакате себеси и да уживате такви какви што сте.

Ирина Кириџиевска, Маја Саздановска И Фросина Ангеловска се трите Македонки кои ја подржаа инцијативата на магазинот „Портрет“ и со својата успешност и инспирација покажаа дека жените треба да се чувствуваат убаво во своите тела.

port1 port3 port2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1