Трогателно: Има уште само неколку месеци живот – се омажи за својата љубов


Лесли Ривера(18) е храбра девојка која последните неколку месеци се бори со леукемија.

1333333Таа мината недела го оствари својот животен сон и се омажи за нејзината љубов Даниел Мендез. Таа се обратила до фондацијата “Make a wish” и сосема јасно ја кажала својата желба иако и се останати само уште неколку месеци живот.

Таа се запознала со Даниел 2012 година и оттогаш се неразделни. Во април годинава заврсува средно училиште но за жал веданш потоа и е дијагностицирана леукемија.

Од фондацијата знаеле поради ситуацијата дека мора да реагираат брзо, па затоа свадбата се случила во четвртокот. Само ден пред свадбата Лелси била во болница на инфузија, но свадбата поминала беспрекорно, а самата Лесли блескала.

Венчавката барем за момент нејзе и на нејзините најблиски им помамогнала да заборават на болниците и болеста.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1