Трогателно: Војник го напушта кучето, а тој не му дава да си оди, го влече за торба!


Сепак војничките денови на Џијанг Јутаоа се завршени и дошло време да се разделат.

Германскиот овчар Хеибао не сакал да го пушти неговиот газда да си оди, Го влечел за ранец, му ја носел капата и го задржувал на сите можни начини.За жал, ова лојално куче не можело да направи ништо за да го задржи.

Скршени се нашите срца, Посакувам да можев некако да го земам со мене, Но тој останува во војска, а јас заминувам, ова е збогум, рекол тажниот војник оставајќи го својот пријател.

kuce4

kuce2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1