Цел град на нозе: Еден час полициска бркотница – Маж возел две деца во гепек


Целата белградска полиција вчерва се дигнала на нозе откако добила пријава дека непознат маж во гепекот на својот автомобил вози две деца. Пријавата пристигнала од една бензинска станица, а имајќи го предвид последниот случај со киднапирањето на малата Маша, полицијата случајот веднаш го процесуирала.police-lights-generic5

Огромен број на полициски екипи се впуштиле во потера по мажот кој по еден час бил пронајден и запрен.

На крајот се испоставило дека тој им е татко на децата и дека ги возел во гепекот бидејќи во автомобилот се превезувале уште 7 лица па немало место за нив.

Сепак, полицијата му поднела прекршочна пријава за загрозување на безбедноста во сообраќајот и му наложила децата да ги седне на седиште.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1