Цело семејство мртво со денови – Во куќа на поранешен бранител најдени мртви маж, жена и 2 годишно дете


Во четвртокот околу 15 часот во семејната куќа во населбата Славча во хрватскиот град Нова Градишка биле пронајдени тела на маж, жена и дете на двегодишна возраст

ubojstvo_gradiskaЈутарњи весник објави дека станува збор за мажот С.Ж. (44), за жената А.Ж. (34) и за детето М.Ж. (2).

Соседите велат дека тие биле добра фамилија, а мажот бил поранешен бранител. Тој пред три недели најавил дека со семејството ќе замине во Молдавија. Се претпоставува дека имале финансиски проблеми.

Од жупаниските служби потврдиле дека станува збор за насилна смрт, а дека телата биле подолго време во куќата.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1