Еве колку пари до сега и се донирани на Србија


Министерството за финансии, соопшти дека состојбата на динарската и девизната сметка ќе ја објавува секој ден на својот сајт, со пресек од претходниот ден

poplavi pariКако што беше објавено денеска, до сега собрани се нешто помалку од милијарда динари (967.642.760,62).

На девизната сметка уплатени се 872.785 евра, 184.725 долари, 13.835 швајцарски франци, милион рубљи и останати средства од други валути.

Преку Пеј Пал, уплатени се 337.949 евра.

Секојдневната состојба на сметките за донации, можете да ја следите тука.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1