Цело семејство загина во авионска несреќа – 3 деца


avion nesrekjaПет лица, меѓу кои три деца, загинаа во сабота, при пад на авион „цесна” на аеродромот во градот Шарлоа, на југот на Белгија. По несреќата, аеродромот беше затворен неколку часа, јави AFP.

Двајцата возрасни и трите деца биле од исто семејство, соопшти полицијата.

Новинската агенција на Белгија јавува дека авионот имал проблеми при полетувањето и дека се вратил на аеродромот, но се урнал во близина на пистата, кога се обидел да слета.

Засега нема информации што го предизвикало падот на авионот

Макфакс

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1