ЦЕНАТА ЌЕ ПАЃА: Од сабота ќе плаќаме помали сметки за струја


Евтината дневна тарифа на струјата ќе биде вратена . Ова го најавуваше новата власт како приоритет а веќе од сабота ќе се намали цената на струјата.

Граѓаните ќе плаќаат помали сметки а точниот процент на намалување ќе се знае утре.

Во јавноста се појавија неофицијални информации според кои цената на струјата ќе падне за 0,25 отсто.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1