Црн снег падна во Русија (Видео)


crn snegЗа само една недела во Омск, Сибир, паднал црн снег. Се уште не се знае од што е предизвикан црниот снег, но научниците веруваат дека не е опасен за луѓето. Истражувањата се во тек.

Надлежните сметаат дека црниот снег е последица на загадувањето или пак на супстанца која ја испуштиле хемиски капацитети

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1