ТВ Едо пуштал холивудски филмови за 100 евра – под истрага е на СРД


Малата скопска телевизија ТВ ЕДО со седиште во селото Љубин, на својот репертоар ги има најновите и најбараните филмови.

Поради тоа Советот за радиодифузија ја чешла документацијата како Едо ги добива правата за овие филмови. Тие доставиле документи дека ги купувале евтино од анонимна фирма за дистрибуција на филмови. За некои од најголемите филмови наводно плаќале по само 100 евра. СРД сега бара од МВР да провери дали тв Едо се занимава со пиратерија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1