Украле 18 тони чоколадо


Група крадци во понеделникот успеала да украде 18 тони чоколадо од фабрика во Блауденц на западот на Австрија.

Крадците дошле нормално, се преставиле дека се добавувачи и покажале документи дека треба да достават чоколади во Чешка. Но чоколадите не стасале во Чешка и по два дена фабриката открила дека е измамена и повикала полиција.

Сега се трага по слатките крадци и нивнито плен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1