Видео: Хилари Клинтон заспа на говорот на Обама


Хилари Клинтон си заспа додека нејзиниот шеф го држеше историскиот говор во Мјанмар.

Клинтон седеше во првиот ред до опозиционата лидерка Аунг Сан Су Чи а очите и се склопуваат сами од себе и мака мачеше да остане будна.

Говорите на Обама и во минатото знаеја да ги успијат неговите соработници. Пред две години, Џо Бајден потона во сон додека претседателот зборуваше во Вашингтон.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1