ТВ водителка изврши самоубиство


Водителката на временската прогноза на телевизијата Фокс 2, Џесика Стар (35) била пронајдена почината во својот дом во Детроит.

Таа била на боледување поради извршена ласерска операција на очите и неколку дена пред смртта на социјалните мрежи пишувала дека не се чувствува најдобро.

Веста ја прочитале нејзините колеги од телевизија кои откриле дека „Џесика извршила самоубиство“. Патолозите утврдиле дека смртта настапила како последица од бесење.

– Срцата ни се скршени. Нејзиното семејство од Фокс телевизија е во шок и не може да поверува дека ја убавата, интелигентна и весела жена. Молете се за нејзиното семејство, напишана водителката на утринската програма на телевизија на Твитер.

Џесика била мажена и мајка на две малолетни деца.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1