Тврдел дека секс со коза е негово уставно право – го уапсиле


Американецот Шон Кајт Орис(41) е обвинет за вознемирување бидејќи ги уверувал луѓето во еден кафе бар, дека сексот со коза е негово уставно право. Орис е уапсен,  а во полиција се пожалил дека сопственикот на кафе-барот го претепал.

kozaОд друга страна, сопственикот рекол дека Орис во алкохолизирана состојба им приоѓал на гостите и ги испрашувал дали има загарантирано право да има сексуални односи со коза.

-Го замолив да си оди бидејќи се однесуваше непримерно. Тој отиде, но набрзо се врати со нож. Морав да повикам полиција- вели сопственикот на кафе-барот.

Од полицијата изјавиле дека во моментот кога го уапсиле Орис тој бил во алкохолизирана состојба, постојано се смеел и велел дека има уставно право да има секс со коза.

Имено, ова не е прв ваков случај во Америка, претходната година еден човек на суд се обидуваше да докаже дека има право на секс со своето магаре.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1