Уапсен државниот секретар во Министерството за информатичко општество за злоупотреба на службената положба


Државниот секретар воМинистерството за информатичко општество  и администрација Јахи Јахија е уапсен по налог на надлежен јавен обвинител од Јавното обвинителство за организран криминал и корупација.

Тој, според првичните информации, се сомничи за злоупотреба на службената положба и овластување.

Од Обвинителството најавуваат повеќе детали во текот на денот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1