Уапсен монструмот: Ги чувал исечените раце од бизнисменот што го уби и искасапи


Осомничениот з аубиство на бизнисменот Драго Машуловиќ во Мирјево е уапсен денеска, изјави српскиот министер за полиција Небојша Стефановиќ.drago-masulovic-ubijen

Машуловиќ е пронајден мртов на 1. февруари во гаражата од зградата во ул. Јованка Радаковиќ во Мирјево. Одредени медиуми пишуваа дека 61-годишен бизнисмен е брутално убиен по што му се отсечени екстримитетите.

Министерот рече дека во тајна просторија во станот на осомничениот е пронајден дел од екстремитетите кои се отсечени.

-Ми се чини дека имаме добар случај, но во интерес на истрагата нема да соопштам повеќе, рече министерот за РТС.

Бизнисменот Машуловиќ е убиен со неколку удари, најверојатно со палка во тилот. Скршен му е черепот на неколку места.

Потоа хируршки му биле отсечени рацете до рамена и нозете до колкови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1