ВИДЕО: Мистерија – На калуѓерка по смртта и се појави „Марија“ на раката


Калуѓерката Јосипа која почина во 97-година од животот, со својата смрт фрапираше многумина откако на нејзината рака од никаде се појави натписот „Марија“.

Од тој момент меѓу медицинскиот персонал и сите останати кои слушнале за овој феномен, се води полемика дали се работи за чудо или пак за измама.marija-ruka-printskrin-1423677060-616128

Посмртните останки на калуѓерката Ана Челсе Манцоне, за кратко време дојдоа да ги видат многу љубопитни луѓе со надеж дека ќе пронајдат одговор на оваа мистерија. Меѓутоа се уште нема одговор.

Сестра Јосипа живеела во сестринството Света Ана, и му била многу посветена на Бога, а според некои интригантно е тоа што починал токму на 13 мај 2014 година кога е годишнина од првото претскажувања во Фатима. Според некои тоа не е случајност.

Споре изјавите на лекарите, во моментот на потврдата на смртта на калуѓерката на нејзината лева рака се појавил натпис со светла боја, долг дваесетина сантиметри. На него јасно се гледа зборот „Марија“.

Погледнете го видеото:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1