Уапсен Зоран Верушевски – еве за што се терети (Видео)


За серија тешки кривични дела меѓу кои и поседување на оружје и детска порнографија се сомничи екс директорот на ДБК Зоран Верушевски.adssfdsdf

Верушевски вечерва е уапсен во полициска акција. Во моментов се вршат серија претреси на повеќе локации.
Press 24 објави  дека Верушевски веќе е изведен пред Судија на претходна постапка.

Од полицијата засега само неофицијална потврдат. Повеќе детали се најавуваат за утре.verusesvski

Зоран Верушевски важеше за кадар на кадар на СДСМ а со тогашната ДБК раководеше токму во времето на оваа партија. Го следеа серија афери, а во центарот на вниманието беше и неговиот син Александар кој во повеќе наврати имаше проблеми со законот. Уапсен е вечерва околу 22:30 часот со лисици на рацете и полициска придружба тој е изнесен пред истражен судија и јавен обвинител во Скопје.

ВИДЕО: ТВ Алфа

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1