Убиен професор по историја на Универзитет во Кливленд – убиецот пронајден мртов


Професорот по историја Итан Шмит бил убиен во неговата канцеларија.

Полицијата по убиството соопшти дека има „лице од интерес“, кој во текот на истрагата бил пронајден мртов како последица на самоповредување додека бегал од полицијата.pr500

Се работи за Шенон Лемб, вработен во Универзитетот „Делта“, но не се открива зошто токму тој беше „лице од интерес“ и каква е неговата поврзаност со професорот Шмит. Лемб предавал географија и социјални науки.

Шенон Лемб се поврзува со уште едно убиство кое денеска било извршено во Мисисипи, на 500 километри јужно од Кливленд.  Полицијата соопшти дека таму била убиена жена, и има сомневања дека двете убиства се поврзани.
Истрагата за мотивот на  нападот е во тек.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1