Убиен водачот на „Делиите“


Вчера е убиен Александар Рогановиќ (21) во Ветерник, во него биле истрелани неколку куршуми.

За сега непознат напаѓач, вчеравечер го чекал Рогановиќ на ул „Нова 101“ да се врати дома, по што во него истрелал неколку куршуми.roganovic.jpg500

Досегашната истрага, покажува дека најверојатно Рогановиќ го познавал напаѓачот и дека се обидел да побегна кога го забележал.

Истрагата е во тек, а се претпоставува дека е можно да станува збор за пресметка на криминални кругови на навивачите во Нови Сад.

Рогановиќ претходно и бил познат на полицијата, бидејќи неколку пати бил приведуван  и имал десетици кривични пријави.

Меѓу другото тој бил и уапсен во спектакуларната акција која беше спроведена во центарот на градот во февруари, а тогаш кај него бил пронајден пиштол.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1