Убиена жена во Пржино, осомничен нејзиниот син


Во скопската населба Пржино вчера вечерта била убиена 77-годишната Елица Ј.

Жената била пронајдена мртва, а првичната истрага покажала дека на нејзиното тело имало траги на насилство поради што полицијата случајот најверојатно ќе го води како убиство.

policiska-lenta

МИА јави дека според првичните сознанија, има едно осомничено лице на возраст од 48 години и според непотврдени информации, се работи за нејзиниот син.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1