Убиени три деца на данскиот милијардер во масакрот на Шир Ланка


Данскиот милијардер Андерс Павлсен, во терористичкиот напад во Шир Ланка изгуби три деца.

Павлсен е втор најголем приватен поседувач на земја во Британија и најголем акционер на АСОС.

Сведок за време на нападите рекол дека ја видел жената како ги бара своите три деца, по нападот во хотел во Шир Ланка.

„Молете се за нас“ викала жената.

Една од нивните ќерќи пред неколку дена објавила фотографија со своите сестри од Шри Ланка.

Според наведеното родителите преживеале, а трие деца загинале во бомбашкиот напад.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1