Убиле педофил – телото му го носеле во куфер (Видео)


ubile pedofilСтјуарт Верхем (24), Ле Верхем (33) и Бенџамин Волтер се осудени за убиство на Џофри Рид (57), осудуван педофил. Тројцата мажи, го убиле така што го претепале а потоа му скокале на глава се додека тој не починал. Убијците го сикасапиле телото и го ставиле во куфер за да го однесат до шума во близина и да го закопаат.

Кога тројцата мажи откриле дека нивниот сосед служел затворска казна поради сексуален напад на немоќна старица и дете, одлучиле да му се одмаздат. По истрагата, полицијата ги открила убијците, а набрзо инспекторите пронашле видео снимки на кои обвинетите се снимени како го изнесуваат телото од станот на починатиот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1