УБИСТВО КАЈ ДРАЧЕВО: Се знае идентитетот – еден од убиените во автомобилот имал 17 години


Скопската полиција денеска извести дека 17-годишниот Адем В. од скопското село Студеничани е втората жртва во засега неразјаснетото двојно убиство кое пред два дена се случи на локалниот пат Драчево-Количани.

ubistvo500
Засега се знае дека Адем В. бил на совозачкото седиште во „роверот 75“ со охридски таблички. Возач бил сега убиениот 28- годишeнСветислав Р. од Кичево.

И малолетникот и кичевецот од своите најблиски биле пријавени ден претходно за исчезнати. Крај телата на убиените е најден пиштол со кој се верува дека е извршено наводното убиство и самоубиство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1