Убиство во Охрид: Сопственикот на „Император“ настрадал кога сакал да го спаси пријателот?!


Еден од напаѓачите во вчерашниот инцидентот во Охрид е приведен, а полицијата се уште трага по убиецот, за кој неофицијллно се говори дека е 30-годишниот охриѓанец Б.П.

vasil-393x360c1

Како што објави „Охрид нет“, охриѓанецот кој се сомничи дека е сторител на двојното убиство неодамна излегол од холандски затвор каде издржувал казна затвор за трговија со дрога.

Тој вчера по претходна расправија со пиштол ги усмрти 56-годишниот сопственик на угостителскиот објект „Император“ Васил Ристески и 38-годишниот Ромео Ѓузлеовски двајцата од Охрид.

Васил Ристески, беше директор на угостителскиот објект „Император“.Тој беше и независен кандидат за градоначалник на последните локални избори во Охрид, пoдржан од СДУ.

Ѓузловски со години живеел во Холандија и според претпоставките тој се познавал со убиецот.Најверојатно тој бил метата на убиецот.

Неофицијално, Ристески бил смртно погоден кога станал од масата да го одбрани Ромео.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1