Убиство во Скопје – убиен со автоматска пушка


Едно лице е убиено најверојатно со автоматска пушка при инцидент кој вчера нешто по 22 часот се случил во скопското село Љуботен, дознаваме од полициски извори.policija nokni ku

Џеваил Мурати е името на скопјанецот кој вчера беше убиен со автоматска пушка во скопско Љуботен, објави Пресс 24.

 

Тој мртов бил донесен во градската општа болница во Скопје околу 22:15 часот.

Во какви околности дошло до убиството се уште немаме информација. Не се знае ниту дали полицијата успеала да го упси убиецот или пак тој е се уште во бегство.

Од МВР само потврдуваат дека вечерва се случило убиство, но повеќе детали најавуваат по комплетирањето на увидот

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1