Учителка од Куманово обвинета од родителите за постирање вулгарни слики (фото)


Револтирани и згрозени родители доставија фотографии од учителка од основно училиште од Куманово. Фотографиите велат родителите, се недолични и разголени и вулгарни, објави Курир.

Групата на родители и граѓани од Куманово пред една година реагирале до Министерството за образование, но и покрај предупредувањето од МОН, учителката продолжила да објавува разголени фотографии сметајќи дека тоа е нејзино право.

Курир

Курир

Курир

Курир

Курир

Курир

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1