Украле радијатори од градинка


 

Радијатори вредни 10 илјади евра се украдени од градинка во изградба во скопската населба Ново Лисиче, информираат од МВР.Кражбата е пријавена во вторникот во 12:55 часот во полициската станица Аеродром.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1