Улични музичари и артисти и ова лето ќе ги забавуваат скопјани


Проектот ,, Улични музичари и артисти,, кој ќе се одржи по шести пат , започнува на 1 мај и ќе трае до крајот на октомври.Skopje plostad

Предвидени се над 140 настани , на локации во централното градско подрачје , а ќе ги изведат музичари и артисти од сите генерации.

Уметниците кои ќе се претстават со разновидни перформанси, се избрани на конкурс распишан од Град Скопје, за што ќе добијат соодветен хонорар.

Проектот го реализира ЈУ Конгресен центар ,, Александар Македонски,, а под покровителство на Град Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1