Уловена проѕирна риба (Видео/Фото)


Стиварт Фрејзер уловил доста необична риба која пливала блиску до површината на океанот околу 70 км оддалеченост од полуостровот Карикари.

1618574_10152279305971509_790030567_nТој изјави дека “никогаш до сега не видел нешто налик тоа и нема ни најмала идеа што би можело тоа да биде”

“Бев на два ума дали да го чепкам или да го оставам но љубопитноста си го направи своето и одлучив да видам за што станува збор па ја уловив” – објаснува.

“На допир е крлушесто и доста цврсто, всушност изгледа како желе, но не можеш да видиш ништо од нејзината внатрешност, освен една портокалова дамка”

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1