Уште еден двоен златен момент за Мо Фарах


Мо Фарах доби по втор пат доби две злата, но овој пат не медали туку две близначиња ќерки. Фарах кој и самиот е близнак, роден во Сомалија, на Олимпијадата во Лондон освои две злата на трките на 5000 и 10,000 метри.

Tags: , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1