Уште еден крај на светот: Најавен за овој септември – предвидуваат ПЕКОЛ на Земјата


Теоритичарите на заговори на своите блогови предвидуваат крај на светот помеѓу 22. и 28. септември. Велат дека човештвото може да биде избришано од лицето на Земјата поради огромен астероид.

Предвидуваат пекол на Земјата, но за среќа, науката тоа го побива.zemja

– НАСА нема сознанија за астероиди или комети кои во блиска иднина би можеле да се судрат со Земјата, така што веројатноста од судир е многу мала. Всушност, најдобро што можеме да кажеме е дека тоа нема да се случи во наредниве неколку стотици години, изјавил портпаролот на НАСА.

Треба да се напомене дека повеќе големи објекти кои патуваат кон Земјината атмосфера обично горат при влегувањето во неа.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1