Баба Ванга: Човек по име Владимир, владетел на Русија ќе биде господар на светот


На почетокот на 80-тите години на минатиот век повеќе од кога било во тоа време ( 1941 ) Баба Ванга почнува да ја “гледа” – иднината блиска и далечна.

baba-vanga-putinНа почетокот во 1988 година. Ванѓа изјавила: – Ние сме сведоци на значајни настани. Двајца од најголемите владетели на светот ќе се ракуваат (таа мисла на Реган и Горбачов ). Но ќе протече уште многу вода низ реките на Русија – се додека не стигне ” осмиот ” по ред, како што рече,  кој ќе склучи конечен мирна планетата. Ванѓа во времето кога го кажала ова на чело на Русија бил Борис Елцин но Ванга предвиде дека друг е тој што ќе го памети светот – Само , патем , таа рече : – Тоа ќе биде неочекувано лице!

Ванѓа во 1979 година. рекла дека ” Се топи дури и мразот, но само една работа останува непроменета – славата на Владимир , славата на Русија. Тој успева се да отстрани од својот пат, и ќе успее да се зачува и не само тоа –  ќе стане господар на светот ” … Русија повторно ќе стане империја!

Во тоа време ретко кој го употребувал зборот Русија – сите ја викале СССР. На кој Владимир таа мисла , останува мистерија. Толкувачи на нејзините пророштва  типуваат на тројца . Средновековниот руски кнез Владимир Долгоруков , Владимир Ленин и Владимир Путин.

Путин , пресметано според досегашните лидери на Русија е ” осми ” по ред …

На почетокот во 1993 година. Ванѓа рече – СССР ќе се обнови во првиот квартал на 21 век.

baba vanga cesmaЖителите на селото Петрич , каде што живеела и умрела Баба Ванѓа се уште веруваат дека некаде во близина на нејзината куќа погребана е голема статуа на мистериозен коњаник од – чисто злато. Постојат многу кои , пак, тврдат дека статуата претставува римскиот император Константин !

Во 1981 во еден момент извика – пазете, наскоро ќе добиеме нови за луѓето непознати болести. Секој, дури и оние кои никогаш не страдале , се разболуваат , сепак, во наша моќ е, можеме да направиме за да го спречиме тоа. Набрзо потоа се појавија . . . СИДА, птичјиот грип …

Ванѓа виде и лек за ракот , убедена дека човештвото е на почетокот на 21-от . век ќе најде лек за рак “Таа рече : – Ќе дојде ден кога ракот ќе биде окован во синџирот на железото објаснувајќи дека лекот ќе “. содржи многу железо ” …

Некаде, како што велат, во јануари 1989 година Ванга одеднаш викнала : – Страв . Страв. Браќа, Американците ќе паднат , железни птици ќе ги исклукаат. Волците ќе лелекааат од жбуновите , невина крв ќе се истури … во септември во 2001 година. од воздух терористички напад ги уништи кулите “близначки ” на Светскиот трговски центар во Њујорк. Дали е потребно да се каже дека нападот се случил во време на американскиот претседател Џорџ Буш. ( Буш – Буш -англиски – грмушка )?

И речиси пред смртта , во нејзиното последно пророштво се наведува :

Vanga– Доаѓа време на чуда и откритија во областа на нематеријалното . Ќе видиме големи археолошки откритија , кои драстично ќе ја промени перцепцијата на светот каков што го знаеме денес. Сето скриено злато ќе излезе на површината , но ќе си замине водата … Тоа нејзино пророштво се уште не е разјаснето:

– Нашите внуци за околу 200 години, ќе бидат во можност да воспостават контакт со браќа по разумот од други светови.

Ванѓа пред смртта , нејзиниот земен живот го заврши со зборовите:

– На Земјата , долго веќе живее миграција од други светови. Од каде тие доаѓаат – од планетата која тие ја нарекуваат ВАМФИМ . Таа е трета од земјата, без да прецизира каде или во која насока …

Еве дел од нејзините пророштва за иднината:

За во 2014 година. Ванѓа предвиде дека поголемиот дел од човештвото страдаат од гнојави чиреви, рак на кожата и други болести предизвикани од хемиско оружје ;

2016 – Европа ќе биде речиси празна, без луѓе

2018 – Новата сила, светска држава , ќе стане Кина. Земјите во развој од експлоатирани ќе прераснат во експлоататори

2023 – Малку ќе се промени орбитата на Земјата;

2025 – Европа е ретко населена ;

2028 – Изнаоѓање на нови извори на енергија. Заминување на летала со екипаж на Венера ;

2033 – Ледот на земјата се топи. Го зголемува нивото на океаните во светот ;

2043 – Светската економија цвета. Европа е водена од страна на муслиманите ;

2046 – Се ,,одгледуваат,, сите органи на човечкото тело , и замена на заболените станува најдобар метод на лекување ;

2066 – За време на нападот врз муслиманскиот Рим, САД применуваат прв пат ново климатско оружје – ненадеен студ ;

vangja-5002076 – Завладува ново бескласно општество – комунизам;

2084 – Природата полека заздравува ;

2088 – постои нова болест – стареење за неколку секунди ;

2097 – Брзото стареење е поразено ;

2100 – Вештачко сонце почнува да го осветлуваат темната страна на Земјата;

2111 – Луѓето стануваат киборзи живеат како роботи ;

2123 – Мали земји се во војна едни со други , големите не се мешаат ;

2125 – Во Унгарија фатен сигнали од вселената, сите ќе се сетат на Баба Ванга ;

2130 – Се создаваат човековите колонии под вода – со помош и совети од вонземјаните;

2164 – Животните, научниците ги претвораат во полу- луѓе ;

2167 – постои нова религија ;

2170 – Светската суша ;

2183 – човечка колонија на Марс станува нуклеарна сила, и бара независност од Земјата;

2187 – Научниците беа во можност да го спречат еруптирањето и избивањето на два од најголемите вулкани на Земјата;

2195 – колонија под морето ќе стане целосно независна – обезбедени со енергија и храна ;

2196 – Европејците и Азијци , по тотално мешање, стануваат една нација ;

2201 – Сонцето постепено слаби со термо- нуклеарните реакции , ѕвездата се лади ;

2221 – Човештвото во потрага по вонземски живот доаѓа во контакт со незамисливо и ужасно ;

2256 – летало , враќајќи се на Земјата, донесе на планетата нова , страшна болест;

2262 – Постепено се менуваат орбитите на планетите на Сончевиот систем . На Марс се заканува нова комета ;

baba-vanga-printskrin-1396272842-4714972273 – Мешање на жолтата, белата и црната – се создава сосема нова раса ;

2279 – Научниците добија енергија од “ништо” : веројатно од вакум или “црна дупка” ;

2288 – Патување низ времето и нови контакти со вонземјани ;

2291 – Сонцето се лади. Обиди за негово повторно, “засветување” ;

2296 – Силни експлозии на сонцето. Промени на гравитацијата. На земјата почна да паѓаат стари вселенски станици и сателити ;

2299 – Франција зајакнува партизанско движење против исламистите ;

2302 – Откривање нови важни закони и тајни на Вселената ;

2304 – Откриена тајната на Месечината ;

2341 – Нешто застрашувачко се приближува на Земјата од вселената ;

2354 – Хаварија на едено од вештачките сонца на Земјата предизвикува страшна суша ;

2371 – Големата глад на земјата;

2378 – Нова раса на Земјата се размножува со неверојатна брзина ;

2480 – судир на две вештачки сонца на Земјата ;

3005 – Војна на Марс , се нарушуваат траектории на планетите на сончевиот систем ;

3010 –  комета удри во Месечината. околу Земјата се создаде Појас прашина и камења;

3797 – На Земјата целосно исчезнува секое живо суштество , но човечката раса се движи за да продолжи живот во други ѕвездени системи ;

baba-vanga-printskrin-1396272931-4714993803 – На нова планета , прибежиште на човечкиот род , малку луѓе дојдоа . Ретко населена. Луѓе имаат малку контакт еден со друг . Воздухот на новата планета влијае на луѓето – тие мутираат ;

3805 – Војната меѓу луѓето за ресурси . Загинаа речиси половина од населението ;

3815 – Завршена е војната;

3854 – Развојот на цивилизацијата буквално запрен. Луѓето живеат во глутници, како ѕверови ;

3871 – Нов пророк кој им кажува на луѓето за моралните вредности , религија ;

3874 – Пророкот добива поддршка од сите преживеани. Основана нова црква ;

3878 – Вонземјаните, заедно со новата црква, ги обучуваат луѓето на заборавени науки и вештини;

4302 – Постојат нови градови на планетата. Управување на новата црква го поттикнува развојот на науката и технологијата. Научниците откриваат за влијанието на болеста врз телото ;

4304 – Победени сите болести ;

4308 – Ефектот на мутација : луѓето ќе користат повеќе од 34 проценти од нивниот мозок . Целосно исчезнуваат злото и омразата;

4509 – Човекот конечно “го запознаваат” Бог Луѓето достигнаа толкав степен на развој – може да комуницираат со Бога. ;

4599 – Луѓето стануваат бесмртни ;

4674 – Цивилизацијата достигна својот врв. На Земјата и другите планети живеат 340 милиони луѓе. Започнува мешање луѓе со вонземјани;

5076 – Откриен работ на вселената. Никој не знае што е – зад ;

5078 – Луѓето се одлучија да го преминат работ на вселената. Против се околу 40 проценти од населението;

Ванѓа застанува тука со предвидувањата – само накратко навестува и додава без објаснување и детали, – следната, 5079. се случува КРАЈОТ на светот . Што и да значи тоа!

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1