Уште еден педофилски напад – штипјанец нападнал 8 годишно девојче


scared_child_s640x427Нов педофилски скандал ја згрози штипската јавност. Како што дознава Press24 Од полициски извори, вчера поладнето е уапсен 49 годишен штипјанец под соменение дека извршил полов напад над 8 годишно девојче.

Според истите извори, штипјанецот искористил погоден момент додека бил во куќата на малолетното девојче и почнал да ја допира по целото тело. Девојчето за случајот ги известило родителите кои веднаш пријавиле во полиција.

ОД МВР го потврдуваат случајот и информираат дека лицето е приведено во полициската станица во Штип каде  е во тек оперативната обработка

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1