Уште една несреќа на македонските пруги – воз удри човек кај Илинден


Меѓународниот воз што сообраќал на релација Скопје-Солун-Белград удрил во 62-годишно лице од Авганистан, кое се здобило со тешки телесни повреди и истото е префрлено во Ургентен центар.

voz pruga3

Според информациите на МВР, несреќата се случила синоќа, околу 23.30 часот на пругата Скопје-Табановце, на влезот на железничката станица Илинден.

Со повредениот биле уште две лица кои се пренесени во Прифатниот центар за странци во Гази Баба.

Полицијата изврши увид на местото на несреќата.

Во последната трагична железничка несреќа што се случи завчера кај Велес загинаа 14 мигранти Авганистан и од Сомалија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1