Уште една трагедија во Македонија: 24-годишно момче почина на лице место!!!


Уште една трагедија ја потресе Македонија. Пред 5 часов утринава на регионалниот пат од правец на Планина Плачковица кон Радовиш, моторцилкл „Хонда“ со штипски регистерски ознаки,  во еден момент изгубил контрола излетал од патот и удрил во дрво покрај коловозот.

Од здобиените повреди 24-годишниот Иван Ф.од Радовиш починал на лице место.

Увидот е извршен. Се работи на целосно расчистување на случајот.

soobrakajka-str-motor-670x280

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1