Пронајдено удавено 18 годишното момче во Струмица


Осумнаесетгодишно момче се удави во саботата попладне во ископ во близина на реката Турија, во околината на Струмица.

uvidjaj-policija-policijska-traka-1341914727-183901

Според МВР, околу 16,00 часот на месноста викана „Пиперевско поле“ во атарот на с.Доброшинци-струмичко долж реката Турија, Димитар В.(18) заедно со уште три лица отишле да се бањаат во таканареченото место „Барата“ и по некое време истиот потонал во водата.

Веднаш по пријавувањето на настанот на лице место излегле Ј.О. екипи на СВР-Струмица и од ТППЕ Струмица, кои извршиле пребарување низ водената површина и околу 21,50 часот го пронашле и извадиле на површина телото на Димитар а од страна на лекар констатирано е смрт.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1