УСЛОВ: ГРЦИЈА ДА ГО ПРИЗНАЕ КОСОВО ЗА ДА ДОБИЕ ФИНАНСИСКА ПОМОШ


Еден од условите, кои Грција мора да ги исполни за да добие финансиска помош, е да го признае Косово, пишуваат грчките весници.

Се почести се пишувањата на грчките весници и изјави на тамошните аналитичари и политичари, дека „Косово е изгубена битка за Србија“ и поради финансиската состојба во која се наоѓа, Грција ќе мора да игра според правилата на финансиерите.grcija albanija

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1